Wesprzyj nas!

Kampania społeczna Życie warte jest rozmowy

Zainicjowana z okazji obchodów Światowego Dnia Zapobiegania Samobójstwom (World Suicide Prevention Day) 10 września 2018 roku przez Polskie Towarzystwo Suicydologiczne oraz Instytut Psychiatrii i Neurologii, przy współpracy z samorządem doktorantów Wydziału "Artes Liberales" UW. Głównym celem kampanii jest promowanie wrażliwości i otwartości na rozmowę z osobami w kryzysie psychicznym, które często nie mają możliwości opowiedzenia o swoich przeżyciach i problemach z jakimi się zmagają. Projekt został stworzony z myślą o podniesieniu świadomości społecznej dotyczącej zjawiska jakim jest samobójstwo oraz upowszechnieniu możliwych sposobów prewencji i profilaktyki.

Życie warte jest rozmowy

Istotne dla autorów projektu jest również promowanie organizacji zajmujących się pomocą osobom w kryzysie, a także ich bliskim. Ważnym aspektem jest zmiana sposobu mówienia oraz myślenia o samobójstwie w przestrzeni publicznej, zarówno w mediach, jak i w przestrzeni codziennej. Kampania skierowana jest zarówno do specjalistów, którzy spotykają się z osobami w kryzysie psychicznym na co dzień: psychologowie, nauczyciele, pedagodzy, lekarze, pracownicy opieki społecznej, księża, policjanci, operatorzy numerów alarmowych, jak i dla ludzi nie zajmujących się tym tematem profesjonalnie, ale chcących dowiedzieć się więcej o tym ważnym społecznym problemie. Równolegle do wykładów, przez cały czas trwania wydarzenia, każdy potrzebujący rozmowy uczestnik może skorzystać z konsultacji u dyżurujących w Pokojach Wsparcia specjalistów. Udział jest bezpłatny, organizatorzy zapewniają catering i lunch.

Opuść stronę

Miejsce, gdzie pomoc uzyskają zarówno osoby w kryzysie samobójczym, jak i szukające wsparcia dla kogoś, kto przeżywa trudności psychiczne czy żałobę po samobójczej śmierci bliskiego.


Pamiętaj, że sięgnięcie po pomoc jest pierwszym krokiem do pokonania kryzysu.