Pomoc w 10 krokach
Miejsca i telefony z bezpłatną pomocą
Napisz do specjalisty
Gdzie uzyskam pomoc
-
116 111
Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży od 14 lat prowadzi Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, która bezpłatnie pomaga dzieciom, które doświadczyły różnych form przemocy. Telefon jest anonimowy, bezpłatny, całodobowy i dyskretny.
-
Nastoletni azyl
Inicjatywa mająca na celu wsparcie nastolatków w kryzysie psychicznym. Edukujemy w zakresie zdrowia psychicznego, pomagamy rodzicom „zrozumieć” nastolatki, walczymy na rzecz poprawy sytuacji psychiatrii w Polsce.
-
TUMBOpomaga
Po śmierci bliskiej osoby nic już nie jest takie, jak było. Program „Tumbo Pomaga” powstał, by pomóc dzieciom i młodzieży w żałobie oraz ich rodzicom, opiekunom i nauczycielom, którzy towarzyszą im w tych trudnych chwilach.
-
Fundacja Zobacz JESTEM
Fundacja zajmuje się szeroko rozumianą pomocą dzieciom i młodzieży z problemami emocjonalnymi. Specjalizuje się szczególnie w tematyce: zaburzeń odżywiania się, autoagresji, depresji, zachowań samobójczych i przemocy rówieśniczej.
Mity na temat samobójstw
Ważne jest to, żeby pomagając osobie zamierzającej odebrać sobie życie, znać mity o samobójstwach. Nie można kierować się stereotypami. One mogą tylko utrudnić zdiagnozowanie problemu i doprowadzić do tragedii. Poniżej omawiamy najbardziej powszechne mity na temat zachowań samobójczych.
SprawdźPrzywróceni życiu – podcasty
Przywróceni życiu to spotkanie z ludźmi, którzy przeżyli próbę samobójczą. To na czym najbardziej mi zależy to podjęcie rozmów w naturalny, zwykły sposób, pozbawiony sensacyjności i popkulturowej kliszy. Problem dotyczy nas wszystkich i warto rozejrzeć się wokół. – Michał Stankiewicz
Sprawdź