Wesprzyj nas!

Konsultacje dla osób w żałobie

Bezpłatne konsultacje ze specjalistą-suicydologiem skierowane są do osób, które doświadczyły śmierci samobójczej kogoś bliskiego.

Śmierć bliskiej osoby jest dla nas, ludzi osobistą tragedią – wywołuje wiele trudnych emocji: szok, niedowierzanie, bezradność, smutek, lęk, żal, tęsknotę, osamotnienie, poczucie winy, złość. Jednak, kiedy dochodzi do niej poprzez samobójstwo, towarzyszą jej dodatkowe, obciążające okoliczności – nagłość i gwałtowność, niekiedy bycie naocznym świadkiem, znajdowanie ciała, konieczność przesłuchania przez policję, zabezpieczanie dowodów, zainteresowanie mediów, społeczna ocena, poszukiwanie racjonalnych wytłumaczeń i odpowiedzi na pytanie, dlaczego do tego doszło, utrzymywanie, że można było wszystkiemu zapobiec.

To wszystko sprawia, że żałoba po śmierci samobójczej staje się nie tylko niezwykle trudnym doświadczeniem, które może trwać długi czas, ale przede wszystkim zaczyna izolować od otoczenia i możliwego wsparcia z strony innych. Najważniejsze to przerywać ten mechanizm osamotnienia.

x

Krok 1

Aby zapisać się na konsultacje wyślij zgłoszenie przez formularz rekrutacyjny.

x

Krok 2

Skontaktujemy się z Tobą na podanego w formularzu mejla, aby umówić termin spotkania online.

x

Krok 3

Skorzystaj z bezpłatnych spotkań z naszym specjalistą-suicydologiem.

Regulamin konsultacji dla osób, które doświadczyły śmierci samobójczej kogoś bliskiego:

  • Konsultacje skierowane są do osób, które doświadczyły śmierci samobójczej kogoś bliskiego, m.in. członka rodziny, przyjaciela, znajomego, były świadkiem samobójstwa lub jako ostatnie miały kontakt ze zmarłym, np. rozmawiały z nim, odebrały jakąś wiadomość, szczególnie zapowiadającą samobójstwo.

  • Konsultacje udzielane są bezpłatnie przez specjalistów-suicydologów serwisu zwjr.pl.

  • Konsultacje odbywają się online za pomocą platformy Google Meet.

  • Aby zgłosić się do uczestnictwa w konsultacji należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

  • Odpowiedź zostanie przesłana na podany w formularzu mejl w terminie do 3 dni roboczych od dnia wysłania zgłoszenia.

  • Konsultacje mają charakter interwencyjny i w ramach wsparcia jedna osoba może skorzystać z maksymalnie pięciu spotkań.

Zapisz się
Opuść stronę

Miejsce, gdzie pomoc uzyskają zarówno osoby w kryzysie samobójczym, jak i szukające wsparcia dla kogoś, kto przeżywa trudności psychiczne czy żałobę po samobójczej śmierci bliskiego.


Pamiętaj, że sięgnięcie po pomoc jest pierwszym krokiem do pokonania kryzysu.