Wesprzyj nas!

Przekaż 1,5% podatku na nasze działania!

Dane do zbiórki:

Fundacja Studencka "Młodzi-Młodym"

KRS: 0000270261

Cel: SPTS 13544

Zostań naszym Patronem!

Czy wiesz że:

 • W Polsce codziennie 15 osób odbiera sobie życie.

 • 225 próbuje to zrobić.

 • Więcej osób ginie w wyniku samobójstw, niż wypadkach drogowych!

 • Każde samobójstwo i każda próba wpływa na 20 osób.

 • Na każde samobójstwo dziecka przypada od 100 do 200 prób!

 • Co roku prawie milion osób w Polsce cierpi w wyniku zachowań samobójczych!

Nasza inicjatywa to pierwszy w Polsce projekt zajmujący się zapobieganiem samobójstwom we wszystkich grupach wiekowych. Jesteśmy przekonani, że samobójstwom można i trzeba zapobiegać. Poprzez działania edukacyjne, pomocowe, medialne staramy się dotrzeć do jak największej grupy osób.

Życie warte jest rozmowy – to hasło, które promujemy od kilku lat. W tym czasie zorganizowaliśmy kilkadziesiąt konferencji, webinarów, trzy spoty telewizyjne i nasz najważniejszy projekt, czyli platformę pomocowo-edukacyjną „życie warte jest rozmowy” działająca pod adresem www.zwjr.pl, która skierowana jest do osób w kryzysie samobójczympo próbach samobójczych, a także tych, którzy w wyniku samobójstwa stracili kogoś bliskiego. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że nic nie zastąpi pomocy ze strony najbliższego otoczenia. Dlatego na naszej stronie znajdują się praktyczne porady dla osób chcących pomóc komuś w kryzysie, przygotowane przez ekspertów. Dla tych, którzy interesują się zagadnieniem samobójstw od strony naukowej, przygotowaliśmy zakładkę „Strefa wiedzy”, gdzie oprócz poradników czy tekstów naukowych znaleźć można także rozmowy ze specjalistami w zakresie przeciwdziałania i pomocy osobom w kryzysie samobójczym. Bardzo ważnym miejscem na naszej stronie jest zakładka „Przywróceni życiu”, gdzie osoby, które przeżyły próbę samobójczą, dzielą się swoim doświadczeniem i tym, jak poradziły sobie z kryzysem.

Inicjatywy, które realizujemy, wymagają nakładów finansowych i zatrudniania ekspertów. Dlatego zwracamy się do Ciebie o wsparcie naszych projektów. Wiedz, że Twoje wsparcie pomoże nam w organizacji kolejnych działań i rozwijaniu pomocy na naszej platformie. Każdego dnia piszą do nas osoby w kryzysie i ich bliscy. Na te wiadomości odpisują najlepsi w naszym kraju eksperci. Twoja wpłata zapewni wynagrodzenie za ich pracę, którą wykonują z oddaniem i zaangażowaniem niosąc pomoc tym, którzy stracili sens życia i ich bliskim. Dzięki wsparciu PZU S.A. mogliśmy postawić stronę www.zwjr.pl. Teraz potrzebujemy Twojej pomocy aby ją rozwijać. Dzięki Twojemu wsparciu będziemy mogli sfinansować nowe rzeczy i poszerzyć dostęp do pomocy dla potrzebujących.

Naszym marzeniem jest rozwijać się i pomagać jak największej grupie osób. Samobójstwo to tragedia, której można zapobiec. Zróbmy to razem! Każdy z nas może uratować ludzkie życie! Życie warte jest rozmowy!

Dla wszystkich naszych Patronów robimy regularne spotkania online z naszymi ekspertami! Informacje na temat spotkań dostępne są w Aktualnościach. Te spotkania są nagrywane. Dostęp do nich jest tylko dla naszych Patronów! Nagrania znajdziesz w naszych postach na stronie www.patronite.pl

Nasze cele:

 • Działalność inicjatywy życie warte jest rozmowy: 

Samobójstwom można zapobiegać!

Wierzymy, że podstawą jest edukacja. Każdy może udzielić pierwszej pomocy emocjonalnej.

Dlatego naszym pierwszym celem jest docieranie do jak najszerszego grona odbiorców z treściami edukacyjnymi i pomocowymi. Realizujemy to poprzez regularne prowadzenie mediów społecznościowych, a także pisanie maili do szkół, instytucji pomocowych, ośrodków dla seniorów i innych miejsc gdzie mogą znajdować się osoby w kryzysie. Wchodzą w to także rozmowy z dziennikarzami i twórcami kultury, dzięki czemu coraz więcej osób w kryzysie i ich bliskich może uzyskać informacje o dostępnej pomocy.

Dzięki takiej kwocie opłacimy podstawowe koszty organizacyjne związane z naszą działalnością.

 • Grupa wsparcia dla osób dotkniętych żałobą po samobójczej śmierci bliskiej osoby. Konferencje i działania edukacyjne:

Każde samobójstwo wpływa na 20 osób z najbliższego otoczenia.

Nie ma takich słów, które pocieszą po stracie bliskiej osoby w wyniku samobójstwa.
Ból rodziców tracących dziecko w takich okolicznościach jest niewyobrażalny.
Chcielibyśmy choć trochę w nim ulżyć…

Dzięki Waszej pomocy będziemy mogli utworzyć grupę wsparcia online prowadzoną przez specjalistę gdzie osoby po stracie otrzymają pomoc i opiekę, a także będą wymieniać się doświadczeniami w radzeniu sobie z codziennością. chcielibyśmy aby grupa była dostępna dla osób z całej Polski i działał w trybie ciągłym.

Dodatkowo będziemy mogli organizować konferencje dotyczące zapobiegania samobójstwom, działania edukacyjne, webinary i indywidulane konsultacje.

W ramach sumy jaką uzbieramy opłacimy: opiekę i prowadzenie grupy wsparcia przez specjalistę suicydologa, superwizję, materiały edukacyjne, koszty związane z organizacją konferencji, opłacimy specjalistów, którzy będą udzielać konsultacji w trybie indywidualnym osobom potrzebującym i ich bliskim.

Nie zawsze udaje nam się pozyskać dofinansowanie na nasze działania. Dzięki Twojemu wsparciu będziemy mogli działać w trybie ciągłym nie martwiąc się o to, że zabraknie środków na opłacenie specjalistycznej pomocy osobom w potrzebie.

 • Konsultacje dla rodziców, których dzieci mierzą się z myślami samobójczymi lub są po próbie samobójczej oraz funkcjonowanie strefy pomocy w trybie stałym:

Codziennie zgłaszają się do nas rodzice dzieci po próbach samobójczych. Szukają pomocy. Nie ma ją się do kogo zwrócić. Są przerażeni bo stawką jest życie ich ukochanego dziecka.

Chcemy pomóc!

W ramach uzbieranej kwoty będziemy prowadzić bezpłatne konsultacje dla rodziców dzieci po próbach samobójczych i w kryzysie suicydalnym. Konsultacje będą prowadzone w trybie interwencyjnym, dlatego chcemy zebrać zespół dyżurujących suicydologów, tak aby zgłaszający się do nas rodzic albo opiekun jak najszybciej uzyskał pomoc.
Za uzbieraną kwotę opłacimy: konsultacje prowadzone przez specjalistów, suicydologów i interwentów kryzysowych, posiadających doświadczenie w pracy z osobą w kryzysie suicydalnym, utworzenie i koordynowanie zespołu, materiały edukacyjne i pomocowe, oraz koszty organizacyjne.

Dzięki Twojemu wsparciu możemy realizować wyznaczone do tej pory cele oraz zrealizować ten projekt.

Nie zawsze udaje nam się pozyskać dofinansowanie na nasze działania. Dzięki Twojemu wsparciu będziemy mogli działać w trybie ciągłym nie martwiąc się o to, że zabraknie środków na opłacenie specjalistycznej pomocy osobom w potrzebie.

 • Wsparcie dla szkół i nauczycieli oraz stałe funkcjonowanie platformy zwjr.pl:

To teraz dla nas najważniejsza misja!!!

Dzwonią do nas nauczyciele i dyrektorzy szkół z całej Polski. Proszą o pomoc i wsparcie specjalisty gdy dojdzie do próby samobójczej lub samobójstwa któregoś z uczniów. Wiedzą, że taka tragedia ma wpływ na resztę dzieci. Boją się o ich życie i zdrowie.

My chcemy im pomóc! Mamy specjalistów i możliwości. Potrzebujemy tylko, a może właśnie aż tyle, czyli środków aby dotrzeć do nich z pomocą.

W ramach uzbieranej kwoty opłacimy bezpłatne konsultacje dla szkół w których uczeń popełnił próbę samobójczą lub zginął w wyniku samobójstwa. Będziemy udzielać indywidualnych porad i interwencji dla nauczycieli i pedagogów. Opłacimy specjalistów suicydologów, którzy przygotują materiały edukacyjne i pomocowe, a także pokryjemy koszty organizacyjne związane z prowadzeniem tych konsultacji , oraz z prowadzeniem www.zwjr.pl

Dzięki Twojemu wsparciu możemy realizować wyznaczone do tej pory cele oraz zrealizować ten projekt.

Nie zawsze udaje nam się pozyskać dofinansowanie na nasze działania. Dzięki Twojemu wsparciu będziemy mogli działać w trybie ciągłym nie martwiąc się o to, że zabraknie środków na opłacenie specjalistycznej pomocy osobom w potrzebie.

Koordynatorka projektu

Halszka Witkowska

Dlaczego warto nas wspierać?

 • Aktywnie angażujesz się w ratowanie ludzkiego życia, a Twoje zaangażowanie przekłada się na konkretne działania.

 • Dołączysz do grona osób, którym zależy na zwiększeniu wrażliwości i świadomości społecznej.

 • Będziesz częścią społeczności, która łamie tabu i stereotypy.

 • Nawet najmniejsze działanie ma sens, jeżeli robimy to razem.

 • Życie warte jest rozmowy i Twojej obecności!

Zostań naszym Patronem!

Zobacz więcej

Opuść stronę

Miejsce, gdzie pomoc uzyskają zarówno osoby w kryzysie samobójczym, jak i szukające wsparcia dla kogoś, kto przeżywa trudności psychiczne czy żałobę po samobójczej śmierci bliskiego.


Pamiętaj, że sięgnięcie po pomoc jest pierwszym krokiem do pokonania kryzysu.